İnternet sayesinde hayatımız her geçen gün daha kolay hale geliyor. Günümüzün önemli bir kısmını internette geçiriyoruz. Ancak, internette geçirdiğimiz vakti azaltmak adına zamanımızı tasarruflu kullanmayı öğrenmeliyiz. İnternette yapmış olduğumuz aramalardan en kısa sürede sonuç almak adına anahtar kelime kullanımına dikkat etmeliyiz. Popüler anahtar kelime bulma araçları nedir? İşte detaylar!

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelime; internette bulmak istediğiniz içerik ve bu içeriğe erişim sırasında kullanmış olduğunuz arama motoru sırasında köprü olan kelime gruplarını ifade eder. Ancak, içeriklerde anahtar kelime kullanırken stratejik davranmak gerekiyor. Bu sayede, içeriğin ne olduğu ile ilgili olarak arama motorlarına gerekli ipuçları verilmiş oluyor. Bu noktada, anahtar kelime bulma çalışmalarının içerikler için bir hayli önemli olduğunu dile getirmeliyiz.

Anahtar kelimelerin önemi her geçen gün artıyor. Bilhassa dijital pazarlama çalışmalarının başarıya ulaşması için anahtar kelimelerin doğru seçilmesi şart! Adlarını her geçen gün daha çok kişiden duyduğunuz SEO, sosyal medya reklamcılığı ve arama motoru pazarlama faaliyetleri sırasında yoğun bir şekilde anahtar kelime araştırması yapmak şart! Bu noktada, siz de performans odaklı içerikler oluşturmak istiyorsanız çevrimiçi araçlardan faydalanarak istediğiniz içerik ile ilgili aranma hacmine sahip kelimeleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Google Keyword Planner sayesinde aradığınız anahtar kelimeleri elde edebilirsiniz.

Popüler Anahtar Kelime Bulma Araçları, Keywords Araçları Ne İşe Yarar?

Popüler anahtar kelime bulma araçları sayesinde her şeyden önce içerik planı hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, içeriğinizin stratejisini doğru bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca, hazırlamak istediğiniz içerik ile ilgili olarak arama motorlarında en çok hangi anahtar kelimelerin arandığını dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bir anahtar kelimenin aranma hacminin ne olduğu son derece önemlidir. Bu sayede, içeriğinizde aranma hacmi yüksek anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Bir başka deyişle, içeriğinizi kaliteli, özgün ve SEO uyumlu olarak hazırlayabilirsiniz.

Anahtar kelime arayışlarınız sırasında bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Her şeyden önce, kelimenin yalın halini devamlı olarak kullanmamalısınız. Aynı kelimenin farklı versiyonlarını bulup yazınızda onları kullanmaya çalışmalısınız.

Ücretsiz Anahtar Kelime Bulma Araçları Nelerdir?

Kaliteli ve özgün içerikler üretmek istiyorsanız doğru anahtar kelimeleri bulmanız gerekiyor. Bu noktada, işinizi kolaylaştırması adına ücretsiz anahtar kelime bulma araçlarından faydalanabilirsiniz. Bu araçlar ile kelimelerin rekabet analizini yapabilirsiniz. Buna ek olarak, arama motoru sonuçlarına uygun zengin içerikler üretebilirsiniz.

  • Google Keyword Planner: Ücretsiz oluşunun yanı sıra size farklı konularda da avantaj sağlıyor. Sorgulamış olduğunuz terimlere benzer kelime önerilerini inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, sözcüklerin aylık aranma hacimlerini ve rekabet düzeylerini görmenize imkan sağlar.
  • UberSuggest Kelime Bulucu: Ücretsiz oluşunun yanı sıra size rakiplerinizin anahtar kelime stratejisini görme fırsatı sağlıyor.
  • KeySearch Kelime Bulucu: Arama terimine ek olarak bu terimle ilgili semantik kelimeleri ve arama trafiği değerine sahip başka kelimeleri öğrenmek istiyorsanız tercihiniz KeySearch kelime bulucu olmalı!

Ücretli Anahtar Kelime Bulma Araçları Nelerdir?

Popüler anahtar kelime bulma araçları içerisinde ücretsiz anahtar kelime bulma araçları kadar bu hizmetten ücretli bir şekilde faydalanabileceğiniz araçlar da vardır.

  • SEMrush Anahtar Kelime Analizi
  • MOZ Anahtar Kelime Bulma
  • SEOMonitor

Daha detaylı bir anahtar kelime bulma hizmeti almak istiyorsanız yukarıdaki araçlardan faydalanabilirsiniz.

Keywords Analizi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Doğru anahtar kelimeleri belirlemek adına araştırma yapmalısınız. Kelimelerin aranma hacmini ve rekabet analizini önemsemelisiniz. Buna ek olarak, terimlerin içerikte kullanıcı odaklı bir şekilde yer almasını sağlamalısınız.

Anahtar kelime rekabeti yaparken rakiplerinizin içeriklerinde hangi anahtar kelimeleri kullandıklarına bakmalısınız. Özellikle, arama motorlarında ilk 20 sırada bulunan siteleri dikkate almalısınız. LSI Graph anahtar kelime aracından faydalanabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir