WordPress; eklentileri, ücretsiz oluşu ve güvenlik özellikleriyle site oluşturmak isteyenlerin favorisi! Bunun yanı sıra, SEO çalışmaları yapılmasına da imkan sağlıyor. Hatta, WordPress’in herkesin çok işine yarayacak SEO eklentileri de mevcut! Gelin, bu eklentilere yakından bakalım!

 

WordPress SEO Eklentileri Neden Gereklidir?

Sanal ortamda bulunmak tek başına yeterli olmaz. Sizinle aynı sektörde bulunan marka ve işletmelerin internet siteleriyle rekabet etmeniz gerekiyor. Bu noktada, SEO çalışmaları yapmanız şart! Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO sayesinde internet siteniz Google arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alacaktır. Herkesin bildiği üzere internet kullanıcıları; arama sonuçlarının ilk sıralarında bulunan sitelere tıklamaya tercih ederler. Bilhassa e-ticaret sitesi iseniz SEO çalışmaları yapmanız şarttır. Bu sayede, ürün ve hizmet satışında bir adım öne geçersiniz.

Sonuç olarak, WordPress sitesine SEO eklentisi kurmak şart haline gelir. WP sitelerine eklenti kurmak isteyenlerin önünde iki farklı seçenek vardır. Manuel veya otomatik eklenti kurulumu sayesinde bu işlem tamamlanır.

En İyi WordPress SEO Eklentileri

  • Yoast SEO: En çok tercih edilen SEO eklentisi olduğunu ifade etmeliyiz. Uzun yıllara dayanan tecrübesi vardır. Beş milyondan fazla sitede kendisine yer bulur. Ücretsiz oluşuyla dikkat çeker. Ayrıca, premium satın alıp farklı özelliklerinden yararlanma imkanı da vardır. Resmi sosyal medya hesaplarını ilişkilendirme fırsatını verir. RSS optimizasyonu gibi harika bir avantajı vardır. Arama sonuçlarında özelleştirilebilir açıklama ve başlıklara imkan verir. Sayfa analizi sayesinde SEO sürecini profesyonel hale getirir. Dahili linkleme ve 404 sayfa yönlendirmesi gibi özellikleri yalnızca ücretli versiyonunda bulunur.
  • SEO Framework Plugin: Yüzden fazla SEO ayarının oluşuyla dikkat çeker. Ayrıca, Yoast SEO dahil olmak üzere birçok SEO eklentisinden daha ayrıcalıklıdır. Sitedeki durumu ifade eden SEO puan çubuğu ile içerik yükleyenlerin işini kolaylaştırır. Bunun yanı sıra, paylaşılan bağlantıların sosyal medyada nasıl görüntüleneceği ortaya çıkar. Google ile ilişkilendirme seçeneği de sunar. Uyumlu URL yapıları ile de farkını ortaya koyar.
  • SEO Squirrly Plugin: Diğer eklentiler kadar yaygın değildir. SEO çalışmaları konusunda başarısız olanlara hitap eder. Canlı SEO asistanının oluşu ciddi bir avantajdır. Bilhassa SEO konusunda tecrübesi olmayanların işine yarayacaktır. Buna ek olarak, blog yazarları için özel bloglama yardımcısı da mevcut! Kullanışlı arayüzü ile hızlı ve kolay bir şekilde kullanılır. Pro sürüm maliyeti; diğer SEO eklentilerine kıyasla daha uygundur.

  • SEOPress Plugin: Diğer SEO eklentilerine kıyasla kullanımı daha kolaydır. SEO ile ilgili temel ihtiyaçların hepsine cevap verir. Sosyal medya yönetimi başta olmak üzere meta başlıkları düzenleme ve Google servisleri ile ilişkilendirme gibi farklı avantajları mevcuttur. Çeşitli site haritaları sayesinde site yöneticilerinin işini kolaylaştırır. Kolay Google Analytics yapılandırması farklı bir SEOPress Plugin avantajı olarak dikkat çeker. Ayrıca, premium versiyonu daha çok şey vaat eder.
  • WordPress SEO Plugin – Rank Math: Kurulumu oldukça basittir. Diğer SEO eklentilerine kıyasla farklı özellikleri bulunur. Örneğin, kullanılan SEO eklentilerinden verileri çekebilir. Bunun yanı sıra, eski verilerden faydalanmayı da mümkün kılar. Ayrıca, diğer SEO eklentilerinin ücretli olarak sunduğu özellikleri ücretsiz olarak sunmasıyla da göz doldurur.
  • All in One SEO Pack: Son derece basit bir menü yönetimi vardır. Google AMP desteği sunuyor oluşu ciddi bir avantajdır. İleri seviyede SEO ayarlarını basit bir şekilde yapmayı mümkün hale getirir.
Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir