Yer aldığınız sektörün bir numaralı markası veya firması olmak istiyorsanız garantili SEO yapmazsanız işiniz bir hayli zor! Rekabet şartları her geçen gün zorlaşıyor. Ürün ve hizmet satışı için her şeyden önce özgün bir web sitesine sahip olmalısınız. Bunun yanı sıra, sitenizin Google arama sonuçlarında üst sıralarda olmasını istiyorsanız SEO çalışmalarına yönelmelisiniz. SEO; teknoloji dünyasının vazgeçilmezlerinin başında geliyor. Garantili SEO hizmeti çok fazla yerde karşınıza çıkabilir. Gelin, hep birlikte garantili SEO hizmetinin nasıl yapılacağına yakından bakalım!

Garantili SEO Nedir?

Potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen markalar için SEO çalışmalarının önemi bulunuyor. SEO sayesinde herhangi bir internet sitesinin arama sonuçlarındaki yerini iyileştirmek mümkün hale gelir. Bunun için detaylı bir anahtar kelime araştırması yapılır. Ancak, yalnızca anahtar kelime araştırılması bazı şeyler için yeterli olmaz. Her şeyden önce, güncel arama motoru algoritmalarının anlaşılması gerekiyor. Ayrıca, birden çok detaya göre sayfaların optimizasyonu gerekli olur. Bu yüzden, herhangi bir uzmandan yardım almadan SEO çalışmalarında başarılı olmak mümkün değildir. Garantili S E O hizmeti vaat eden bir firma ve ajans ile çalışmak; bu noktada öne çıkabilir.

Garantili SEO hizmetinin ne olduğunu herkes merak ediyor. Belirli sayıdaki anahtar kelime için arama motoru sonuç sayfalarında sıralama almak; garantili SEO hizmetini temsil eder. Bunun yanı sıra, garantili S E O hizmetinde süre veya konum garantisi de olabilir. SEO garantisi sunan şirketler; birtakım hedeflere ulaşamadıkları takdirde ücret iadesi yapabilirler. Ayrıca, yine belirli bir süre için ücretsiz SEO çalışması yapmaları da mümkündür. Ancak, garantili SEO hizmetinden ziyade etik SEO taktiklerinin kullanılması veya sonuçların düzenli olarak raporlanması gibi etmenler çok daha önemlidir.

Garantili SEO Hizmeti Almak Avantajlı Mıdır?

SEO sayesinde internet sitesinin trafiğini arttırıp daha çok müşteriye ulaşmak; neredeyse tüm işletmelerin hedefidir. Rekabette geri kalan şirketler; bu durumu telafi etmek adına garantili SEO hizmeti veren ajanslarla çalışmayı tercih ederler. Fakat, bu tarz hizmet verdiğini söyleyen firma veya ajanslar ile çalışmanın birtakım sıkıntıları mevcuttur. SEO çalışmalarında zannedildiği gibi başarılı olunmayabilir. Yetersiz sonuçlar can sıkabilir. Bunun yanı sıra, iş faaliyetlerini olumsuz etkileyen birtakım durumlar ortaya çıkabilir.

Google; her geçen popülerliği artan garantili SEO çalışmalarına karşı olarak firmaları ve bireysel kullanıcıları uyarıyor. Hatta, Google’ın bu konuyla ilgili yapmış olduğu birtakım açıklamalar da mevcut!

  • Her şeyden önce, zannedildiği gibi arama motoru sonuçları; yalnızca SEO ajanslarının kontrolünde değildir. Google; arama motoru sonuçlarını sayısı yüzlerce olarak ifade edebilen algoritmalara göre belirler. Hatta, bu algoritmaların devamlı olarak güncellendiğini de söylemeliyiz. Bu yüzden, Google dışında kimsenin bilemeyeceği faktörleri dikkate alarak arama motorlarında üst sıralarda olunacağı garantisini veren bir ajans ile çalışmak hata olabilir.
  • SEO sektöründe çok sayıda firma bulunur. İşinde popüler olan firmaların neredeyse tamamının garantili SEO hizmeti vermediğini ifade etmeliyiz. Çünkü, Google sıralama sonuçları; farklı etmenlere göre farklılık gösterir. Hem farklı kullanıcı hesaplarında hem de farklı cihaz ve konumlarda söz konusu arama sonuçlarının değişebileceğini ifade etmeliyiz.
  • SEO ajanslarının kontrol edemediği farklı hususlar da mevcuttur. Örneğin, aynı sektörde bulunan neredeyse tüm firmaların aynı anahtar kelimeleri hedeflediğini ifade etmeliyiz. Bu yüzden, rakip firmaların SEO etkinliği önem taşır. Buna ek olarak, yine rakip firmaların itibarı da önemli bir detaydır. Ürün ve hizmetlerinde başarısız olan, kullanıcı deneyimi olumsuz etkilenen bir rakip şirketin saygınlığının zarar göreceğini ifade edebiliriz. Bu durum; arama sonuçlarındaki sıralamaları da etkiler.
Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir