Günümüzde web dünyasında herkesin bir yeri var. Searchmetrics konusu burada önem kazanıyor. Kişisel olarak bir web sitesi kurarak bu alanda işler yürütmeniz mümkündür. Bunun yanında web sitesi geliştirme alanında çalışmalar yürüten ajanslar da mevcuttur. İster kişisel ister ajans olsun web sitesi yönetiminde uyulması gereken bazı kurallar vardır. Arama motoru optimizasyonu olarak tanımlayabileceğimiz SEO da bunlardan biridir. SEO çalışmalarını yürütmeden bir web sitesinde ilerleme kaydedilmesi mümkün değildir. Searchmetrics kişisel veya ajans olarak web sitesinde SEO çalışmaları yürütülürken faydalanılan bir araçtır. Şimdi Searchmetrics hakkında daha detaylı incelemeler yapalım.

Searchmetrics Hangi Özellikleri Sunar?

Bu yardımcı araç en öncelikli olarak sizin web sitenizde göremediklerinizi görmenize yardımcı oluyor. Bir nevi ikinci bir göz olarak SEO konusunda yptığınız hataların tespitini sunuyor. Search metrics aynı zamanda odak anahtar kelimenizi tespit etme ve süreç içerisinde anahtar kelime gelişimlerinizi raporlama özelliği de sunmaktadır. Bu SEO açısından bir web sitesini en çok rahatlatan özelliği olabilir. önceden yabancı dilde hizmet verdiğini bildiğimiz bu yardımcı araç şimdilerde artık Türkçe dil desteğini de kullanıcılarına sunmaktadır.

SEO bir web sitesi için en önemli konudur. Bu alanda kişisel çaba yetersiz kalabileceği için yardımcı araçlardan faydalanmak mantıklı seçenekler arasındadır. Sadece Searchmetrics değil SEO alanında web sitenizi destekleyecek birçok çeşitli araç bulabilirsiniz. Bunun yanında zaman içerisinde kullanıcılarından aldığı olumlu dönütler sayesinde Searchmetrics en çok dikkat çeken araçlar arasında yer almayı başarıyor.

Searchmetrics Rapor Sunumları

Çalışma sitemi itibariyle raporlama yaparak size rehberlik sağlayan bu araç temelde iki rapor türü ile çalışmaktadır. Bunlar anlık ve uzun süreli sorgulamalar tarafından elde edilen raporlar olarak ayrıştırılmaktadır.

Searchmetrics ile anlık sorgulama yapmanız halinde elde edeceğiniz rapordan birçok enformasyon elde edebilirsiniz. Öncelikle blacklink analizini yapacaktır. Ardından Google’da mevcut olan sıralamanızı da net biçimde sunabilecektir. Bunların yanında anlık sorgulama ile site içindeki hatalarınız varsa analiz ettirebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin analizini de bu raporda elde edebiliyorsunuz. Searchmetrics anlık rapor adı altında geçmişe yönelik verilerinizi size analiz ederek sunabiliyor. Anahtar kelime analizinizi geçmişe yönelik gelişim ve değişim çerçevesinde de sunması mümkündür. Aynı zamanda geçmişteki arama motorlarındaki konumunuz ile güncel konumunuzu size bir arada sunarak ilerleme seviyenizi de net biçimde tahlil edebilmenizi sağlıyor.

Searchmetrics ile uzun süreli bir sorgulama yaparak elde edeceğiniz rapor da sizlere SEO açısından çok faydalı veriler sunacaktır. Bu veriler sayesinde SEO çalışmalarınızı çok daha hızlı ilerletebileceksinizdir. Ayrıca bir ajans olarak çalışıyorsanız burada da daha profesyonel ilerleme kaydetmeniz için olumlu etkileri olacaktır. Uzun süreli sorgulama sonucunda çıkarılan raporda site içi ve site dışı SEO hatalarınızın tespitine ulaşabilirsiniz. Google üzerindeki sıralamanız ile tahmini site trafiğinizin de yoğunluk oranlarına erişebilirsiniz. Uzun süreli rapor sayesinde yine blaclink ve anahtar kelime analizlerinizi alabilirsiniz. Aynı zamanda anahtar kelime tavsiyeleri de Searchmetrics ile alabilirsiniz. Bu sizin için yine SEO çalışmalarında daha az emek harcamak anlamına gelecektir. Ayrıca raporlamaların son derece profesyonel olması sizin ve sitenizin de daha profesyonel ilerlemesini sağlayacaktır.

İnternet dünyasında çalışmalar yaparken teknik yardımcılara ihtiyaç duymak çok normaldir. Hem bireysel web site yöneticileri hem ajanslar özellikle SEO çalışmaları alanında teknik yardımcılardan faydalanır. Bu alanda da en bilinen ve sevilen performansıyla memnun eden yardımcı araç Searchmetrics olarak bilinmektedir. Sizin için ve web sitenizdeki çalışmalar için de Searchmetrics değerlendirilebilir bir seçenek olarak yer almalıdır. Kullanımı kolay olan bu yardımcı araç şimdi Türkçe dil desteği de sunduğu için kullanımı çok daha konforlu bir hal almıştır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir